نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات سال ۱۴۰۰ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزارشود که سلامت مردم کشورمان با مشکل مواجه نشود.

نگرش نیوز – سید محمد مولوی به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ درشرایط کرونایی و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شرایط برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مهیا نیست؛ چرا که زیرساخت‌های کافی برای این مهم وجود ندارد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت کشور باید شرایط برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را فراهم کند و سیستمی در این زمینه طراحی شود تا هیچ شائبه‌ای ایجاد نشود و شورای نگهبان هم ظاهرا اختلاف آنچنانی ندارد و البته مخالفتشان با عدم سازماندهی ساز و کار برای اینگونه انتخابات است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه گفته شود انتخابات ریاست جمهوری به سال بعد موکول شود؛ قطعا چنین اتفاقی نخواهد افتاد، اما می‌توان با افزایش شعب اخذ رای، انتخابات را در شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار کرد.

وی اظهار کرد: انتخابات سال ۱۴۰۰ باید به نحوی برگزار شود که سلامت هیچ یک از هموطنان دچار خدشه نشود و این نیز می‌تواند با تمهیدات مسئولان برگزاری انتخابات صورت بگیرد.

مولوی با اشاره به اینکه چنین امکانی وجود دارد که در چند روز متوالی انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود؟ تصریح کرد: برگزاری انتخابات در چند روز متوالی بستگی به نظر شورای نگهبان دارد؛ البته اگر قانونی در این راستا نیاز باشد مجلس شورای اسلامی هم ورود خواهد کرد، اما فکر می‌کنم انتخابات سال ۱۴۰۰ در موعد مقرر برگزار خواهد شد.