نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کتاب‌های کمک درسی، هزینه‌هایی مازاد به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.

نگرش نیوز – آقای سید محمد مولوی نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصادی و در ایام کرونایی خانواده‌ها مجبور به صرف هزینه‌های مضاعف برای آموزش فرزندان خود هستند، افزود: وزارت آموزش و پرورش چندین بار اعلام کرده است که اجباری در استفاده از کتاب‌های کمک درسی وجود ندارد.

وی گفت: بنابراین به عنوان یک مطالبه از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم که به طور جدی وارد این قضیه شود و به تحمیل هزینه‌های اضافه به خانواده‌ها پایان دهد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: اصل تدریس براساس کتب درسی است و بهترین کسی که می‌تواند در این باره کمک کند معلم کلاس است.

وی با اشاره به تاکید قانون اساسی بر رایگان بودن آموزش عمومی گفت: حتی برای دروه‌های ابتدایی و متوسطه ما می‌توانستیم کتب درسی را به طور رایگان در اختیار دانش آموزش قرار دهیم.

آقای مولوی افزود: الان نه تنها این اتفاق نیفتاده است بلکه کتب متعددی با هدف ایجاد رقابت کاذب به دانش آموزان معرفی می‌شود.

وی گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری و از وزیر جدید آموزش و پرورش خواسته خواهد شد تا برای حل آن ورود پیدا کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه مجلس برای حذف کنکور گفت: امیدواریم با اجرای این مصوبه هزینه‌های کنکور و موسسات آموزشی که برای رقابت به خانواده‌ها تحمیل می‌شود، پایان یابد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما