چندی پیش فرزندان ایثارگران شاغل در شهرداری اهواز در پی اجرا نشدن بخشنامه تبدیل وضعیت خود، مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند که رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در مقابل از تبدیل وضعیت استخدامی آنان خبر داد.

نگرش نیوز – سیاوش محمودی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به این موضوع اظهار کرد: تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر یک قانون بوده و همه ما موظف به اجرا کردن آن هستیم.

وی افزود: تبدیل وضعیت این نیروها از آنجایی که دارای بار مالی است نیازمند بررسی و برنامه‌ریزی بوده و از شهردار اهواز خواسته شده است به زودی زمان بندی آن را اعلام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز توضیح داد: علاوه بر موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر زمانبندی آزمون استخدامی که وزارت کشور به شهرداری اهواز ابلاغ کرده است نیز به زودی اعلام می‌شود.

وی گفت: بخشنامه تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر تا بهمن ماه سال جاری قابل اجرا است لذا اعلام می‌کنم جای نگرانی نیست و قطعاً طی یک تا دو ماه آینده همه فرزندان ایثارگر شهرداری تبدیل وضعیت خواهند شد.

محمودی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعدادی از نیروهای پیمان کاری در حوزه ستادی فعال هستند و این موضوع سبب اختلاف میان شهرداری، شورای شهر و پیمانکاران شده است، تبدیل وضعیت آن‌ها به نفع شهرداری نیز خواهد بود؛ چرا که سبب ساماندهی نیروهای انسانی در حوزه ستادی و جایگزینی آنها با نیروهای پیمانکاری خواهد بود.

شهرداری‌ها نسبت به تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر اقدام کند
عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در خصوص بخشنامه تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر گفت: با هماهنگی سازمان‌های اداری و امور استخدامی و برنامه و بودجه، تعدادی از فرزندان ایثارگر شاغل در شهرداری‌های استان تبدیل وضعیت شده‌اند.

وی افزود: این اقدام با تاییدیه ایثارگری از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان انجام شده است و با توجه به درخواست فرزندان ایثارگر شاغل، شهرداری اهواز نیز باید هرچه سریع‌تر تبدیل وضعیت این افراد را انجام دهد.

فرجیان تصریح کرد: همچنین تمامی دستگاه‌ها و شرکت‌های استان باید نسبت به تبدیل وضعیت کارکنان خود که فرزند ایثارگر هستند اقدام و مجموعه‌هایی که خود را مشمول این قانون نمی‌دانند می‌توانند موضوعات را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

  • منبع خبر : ایمنا