نماینده مردم سنقر در مجلس اظهار داشت: حذف ۱۴۰ هزار میلیارد تومان مبتنی بر ارز ۴۲۰۰ تومانی فشار جدیدی به مردم وارد می‌کند.

نگرش نیوز – سیدجواد حسینی کیا در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹، عملکرد شش ماهه سالجاری و پیشنهادی سال ۱۴۰۱ شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت گفت: بر اساس کلیات لایحه‌ای که دولت به مجلس داده است معادل ۱۴۰ هزار میلیارد تومان ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود که این بدون در نظر گرفتن یارانه جبرانی به مردم فشار زیادی وارد خواهد کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اختیارات شورای برنامه‌ریزی کاهش پیدا کرد و موضوع اشتغال باید در بودجه دولت مورد بازنگری قرار گیرد. آن چیزی که ما در لایحه بودجه می‌بینیم بر اساس بودجه ۱۴۰۰ تدوینی در دولت آقای روحانی است و همه کارهای عملیاتی و کارشناسی مجلس نادیده گرفته شده است و این توهین به مجلس است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به دولت سیزدهم گفت: آقای رئیسی و سازمان محترم برنامه و بودجه، دولت تغییر کرده است و ما انتظار داریم نگاه متفاوتی حاکم شود اما شاهدیم که بودجه تدوینی و تقدیمی در چارچوب همان بودجه دولت سابق ارائه شده و این نمی‌تواند به نفع کشور باشد.