نماینده مردم لردگان در مجلس گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه مصرف آب عدم توجه به آمایش سرزمین در حوزه صنایع است که صنایع آب بر در مناطق کویری ایجاد شده‌اند.

نگرش امروز – حسین بامیری نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکل کمبود آب در کشور گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه مصرف آب عدم توجه به آمایش سرزمینی و استانی در حوزه صنایع است.

وی ادامه داد: هر صنعت باید با توجه به ظرفیت‌های استان‌ها در منطقه مورد نظر ایجاد و راه‌اندازی شود و به عنوان مثال صنایع آب بر باید در مناطق ساحلی شمال یا جنوب و یا زاگرس که دارای منابع آبی احداث شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه در حوزه صنایع به آمایش سرزمین توجه نشده و ما می‌بینیم که صنایع آب‌بر همچون فولاد و صنایع معدنی در مناطق کویری همچون استان‌های یزد و اصفهان ایجاد شده‌اند و آب شیرینی که برای شرب تخصیص یافته در این صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بامیری خاطرنشان کرد: باید در برنامه‌های وزارت نیرو در بحث مصرف آب بازنگری شود و شیوه‌های سال‌های قبل در این باره تغییر کند. وی در پایان گفت: همان طور که گفتم صنایع آب‌بر باید در مناطق ساحلی تاسیس شوند و بی‌توجهی به این مسأله باعث شده تا مشکلات زیادی در مناطق کویر مرکزی برای آب شرب مردم ایجاد شود.