عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با نظارت بر قیمت‌ها از گران شدن لوازم خانگی جلوگیری کند و از سوی دیگر باید با ایجاد رقابت میان تولیدکنندگان بخش خصوصی این حوزه، کیفیت کالاهای تولیدی را افزایش دهد.

نگرش نیوز – علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه تولیدکنندگان لوزام خانگی به قیمت و کیفیت محصولات تولیدی، گفت: سازمان حمایت از مصرف‌کننده باید بر بازار و قیمت‌ها به دقت نظارت کند تا لوازم خانگی براساس حمایت از حقوق مصرف کننده قیمت‌گذاری شود.

نماینده مردم شیروان افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با نظارت بر قیمت‌ها از گران شدن لوازم خانگی جلوگیری کند و از سوی دیگر با ایجاد رقابت میان تولیدکنندگان بخش خصوصی این حوزه، کیفیت کالاهای تولیدی را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی باید قیمت‌ها را کاهش و کیفیت را افزایش دهند، اضافه کرد: در حال حاضر حداقل حدود ۵۰ تولیدکننده لوازم خانگی در کشور فعال هستند که این تعداد را می‌توان به عنوان مزیتی محسوب کرد زیرا در صورت ایجاد فضای رقابتی در بازار، سرنوشت صنعت خودروسازی برای لوازم خانگی تکرار نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تولیدکنندگان را ملزم به تولید محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب کند، ادامه داد: در صورتی که تولیدکنندگان به این موضوع بی‌توجه باشند، در باتلاقی گیر می‌کنند که بیرون آمدن از آن ممکن نیست مانند آنچه در صنعت خودروسازی اتفاق افتاد و انحصار به ضرر این صنعت تمام شد.

جدی با بیان اینکه اگر تولیدگندگان به دنبال سوءاستفاده از ممنوعیت واردات لوازم خانگی باشند، به این موضوع ورود می‌کنیم، تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر صنعت و بازار لوازم خانگی نظارت می‌کند تا از بروز تخلف در این حوزه جلوگیری کند.