پرداخت یارانه حاصل از حذف ارز 4200 تومانی تنها به چند دهک پایانی قدرت خرید اکثریت جامعه را کاهش می‌دهد بنابراین باید به تمامی دهک ها ارائه شود.

نگرش امروز – پرویز اوسطی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، درباره حذف ارز دولتی واردات نهاده‌های دامی و تاثیر آن بر بازار، گفت: اعلام عدم تخصیص ارز به واردات نهاده‌های دامی در حال حاضر اقدام مناسبی نیست زیرا در این زمینه تا کنون تصمیم‌گیری نشده است.

وی با اشاره به اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات نهاده‌های دامی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ آورده شده اما مجلس باید در این باره تصمیم‌گیری کند، ادامه داد: در زمینه حذف ارز دولتی باید تمامی جوانب از جمله بار روانی، اقتصادی و تورمی آن با حساسیت بالایی مدنظر قرار بگیرد.

نماینده قروه، عنوان کرد: تمامی منابع حاصل از عدم تخصیص ارز دولتی به واردات نهاده‌های دامی باید در قالب یارانه کارت و کارت خرید هر ۱۵ روز یک بار به مصرف کنندگان پرداخت شود تا خانوارها بتوانند از آن برای خرید کالاهای اساسی استفاده کنند و قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند.

اوسطی با تاکید بر اینکه با حذف ارز دولتی، باید یارانه‌ها از حلقه اول به حلقه پایانی تولید یعنی مصرف کنندگان پرداخت شود، گفت: پرداخت یارانه حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها به چند دهک پایانی قدرت خرید اکثریت جامعه را کاهش می‌دهد بنابراین باید به تمامی دهک ها ارائه شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با حساسیت بالایی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را بررسی می‌کنند، افزود: باید مدل پرداخت یارانه و منابع حاصل از حذف ارز دولتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تعریف شود.

  • منبع خبر : تسنیم