معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه گفت: در نشست امروز این کمیسیون مباحث مربوط به نرخ ارز ترجیحی، حذف ارز یارانه‌ای، نحوه جبران آن در جامعه، اثرات تورمی این حذف و چگونگی اطمینان از تامین کالاهای اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نگرش نیوز – سیدحمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: دیروز نمایندگان در صحن علنی به کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ اعتماد کرده و به آن رای دادند اما دغدغه‌هایی داشتند که مقرر شد، مطالب وکلای ملت در جلسات کمیسیون تلفیق به صورت جزئی مطرح تا مسئولان دولتی به آن ها پاسخ دهند.

وی ادامه داد: در نشست امروز مباحث مربوط به نرخ ارز ترجیحی، حذف ارز یارانه‌ای، نحوه جبران آن در جامعه، اثرات تورمی این حذف، چگونگی اطمینان از تامین کالاهای اساسی، حمایت از واردکننده‌ها و دسترسی واحدهای تولیدی به تسهیلات و سرمایه در گردش، در اختیار گرفتن کالا با بهترین شرایط توسط مردم و … مطرح و بررسی شد.

او تاکید کرد: نحوه تامین و اختصاص یارانه به گندم و دارو نیز در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به دلیل نبود زمان کافی قرار شد، بقیه مطالب در جلسه عصر مطرح شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ملت