پرویز اوسطی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش گوشت قرمز در روزهای اخیر و ایجاد نگرانی برای تداوم این روند در ایام پایان سال، گفت: در زمینه تولید گوشت قرمز ضریب خودکفایی بالایی داریم و نهایتا سالانه باید 100 هزار تن واردات گوشت وارد کشور کنیم.

نگرش امروزپرویز اوسطی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیاز کشور به واردات گوشت قرمز بر اساس جدول زمانبندی شده انجام می‌شود، عنوان کرد: در فصول سرد سال معمولا مصرف گوشت قرمز افزایش پیدا می‌کند و با توجه به تعدیل محدودیت‌های کرونایی و آغاز به کار رستوران‌ها، هتل‌ها و برگذاری مراسمات عمومی تقاضا در بازار گوشت رشد داشته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولید دام پرواری و گوشت قرمز در کشور وضعیت مطلوبی دارد، ادامه داد: رشد قیمت گوشت قرمز در بازار طی روزهای گذشته قابل مدیریت است و تداومی ندارد؛ وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام نیز از محل ذخایر خود نیاز بازار را تامین می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،گفت: بر اساس میزان تولید گوشت قرمز در کشور و اقدامات انجام شده از سوی نهادهای ذی‌ربط اجرایی مشکلی در زمینه تامین نیاز بازار شب عید به گوشت قرمز وجود ندارد.

  • نویسنده : علی بیگی
  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت