رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در اجرای متعدد طرح‌ها و آسفالت معابر قدر و ارزش قیر را به عنوان سرمایه ملی نمی‌دانیم.

نگرش امروز – رسول میرباقری رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در دومین گفت‌وگوی آنلاین شهراندیشی با موضوع «نقش شناسنامه معابر شهری در مدیریت هزینه، تعمیر و نگه‌داری خیابان‌ها» اظهار کرد: انجام حداقل تعمیرات آسفالت در برخی از محله‌های شهر مغفول مانده و با توجه به اینکه اولویت مدیریت شهر، محله‌محوری بوده است، باید به این موضوع توجه ویژه شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح‌های مرمت آسفالت معابر باید با انضباط اجرا شود و مردم با شفافیت آن را در شهر ببینند، افزود: در اجرای متعدد طرح‌ها و آسفالت معابر قدر و ارزش قیر را به عنوان سرمایه ملی نمی‌دانیم.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای اروپایی، پس از گذشت سال‌ها از عمر آسفالت باز هم از روکش کاملاً جدید استفاده نمی‌کنند بلکه طرح‌های ترمیمی بدون فراز و نشیب انجام می‌دهند.

وی مردم را بهترین ناظر و رصدکننده در این گونه طرح‌ها دانست و گفت: نباید شاهد باشیم که در شماری از محله‌ها، طرح‌های آسفالت و تعمیرات به صورت حداقلی هم اجرا نشود؛ زیرا تاکید مدیریت شهری بر ارتقای کیفیت زندگی در محلات شهر است.

  • منبع خبر : ایمنا