مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: وضعیت کرونا بر اساس آخرین رنگ‌بندی در کامیاران نارنجی و در سنندج، بانه، دیواندره و سقز هم در وضعیت زرد قرار گرفته است.

نگرش امروز _ امید بنفشی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به شیوع سویه جدید امیکرون در استان و افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری طی روزهای اخیر اظهار داشت: با شدت شیوع و سرایت سویه جدید، وضعیت کنونی پایدار نبوده و تغییر رنگ شهرستان‌ها را با توجه به ورود استان به موج ششم کرونا شاهد خواهیم بود.

وی آخرین وضعیت کرونا در استان را بر اساس اپلیکیشن ماسک طبق رنگ‌بندی تشریح نمود و افزود: وضعیت کرونا در کامیاران نارنجی، در سنندج، بانه، دیواندره و سقز زرد و در دهگلان، سروآباد، بیجار، قروه و مریوان در شرایط  آبی قرار دارد.

او گفت: ورود به مرحله نارنجی به منزله این هشدار است که هرگونه سهل انگاری می‌تواند موجب مواجهه با یک بحران جدی و ایجاد پیامدهای ناگوار برای سلامت خود و عزیزانمان شود.

بنفشی ضمن تاکید بر رعایت جدی شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات، از مردم استان تقاضا کرد تا در شرایط کنونی که امیکرون به سرعت در حال گسترش است، ایمنی خود را تا حد امکان در برابر این بیماری افزایش دهند که مهم ترین توصیه در این زمینه، دریافت واکسن و به ویژه تکمیل واکسیناسیون با دریافت دُز سوم واکسن است.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی را یک زنگ هشدار جدی قلمداد کنیم، یادآور شد: در حال حاضر  غالب شدن سویه امیکرون در کردستان و شروع پیک ششم، پیش بینی می‌شود که روند تغییر رنگ نقشه کرونایی کشور و به طبع استان، از رنگ‌های آبی و زرد، به نارنجی و قرمز، افزایش یابد.

  • نویسنده : علی بیگی
  • منبع خبر : فارس