عضو شورای شهر سنندج از برگزاری جلسه طرح سؤال از شهردار با حضور اصحاب رسانه در هفته جاری خبر داد.

سیف الله رضای عضو شورای شهر سنندج، پیرامون آخرین جزئیات طرح سؤال از شهردار سنندج گفت: صحبت‌ها و انتقاداتی که دیگر همکاران عضو شورای شهر سنندج درباره عملکرد شهردار در رسانه ها به آن پرداخته‌ بودند یک واقعیت هست و برابر ماده ۸۳قانون، طرح سؤال از شهردار یک امر طبیعی است.

وی با بیان اینکه ما اعضای شورای شهر نماینده گان  مردم هستیم و قطعاً سؤالاتمان از شهردار نیز مطالبات خود مردم است گفت: همه ما وظفیفه داریم  در راستای پیگیری و احقاق حق شهروندان گام برداریم و این جزو وظایف ماست و لغو طرح سؤال در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی، اصلاً صحت ندارد.

عضو شورای شهر سنندج، با اشاره به اینکه قطعاً این هفته جلسه طرح سؤال از شهردار سنندج برگزار خواهد شد، افزود: در بارش اخیر برف مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شد، بحث ساخت‌ و سازهای غیرمجاز، عدم پرداخت معوقات و مواردی دیگر همه اینها جزو مطالبات مردمی بوده و موظف به پاسخ‌گویی هستیم.

رضایی در پاسخ به این سوال که «در انتصابات اخیر شهرداری سنندج، به تخصص، توانمندی و سوابق کاری افراد توجه شده است»؟ افزود: یکی از سؤالاتی که بنده در جلسه طرح سؤال از شهردار سنندج علنی پرسش کرده، بحث همین انتصابات اخیر است، ما مخالفت تغییرات در شهرداری نیستیم و اصلاً هم در تعیین افراد برای مسئولیت‌ها دخالت نکرده و نخواهیم کرد اما معتقدیم بایستی حرمت‌ها حفظ شود و کسی انتخاب شود که توانمندی و رزومه‌اش از مسئول قبلی قوی‌تر باشد.

وی بیان کرد: خدا را گواه گرفته که بنده و شش نفر دیگر از همکارانم در شورای شهر در انتصابات و جابه‌جایی مسئولان در شهرداری سنندج، هیچ دخل و تصرفی نداشته‌ اما اینکه، شهردار فرد ضعیف را برای مسئولیتی انتخاب کرده، برای خودمان نیز جای سؤال است!، بارها اعلام کرده‌ایم که در انتخاب افراد برای مسئولیت‌ها، آزاد و حق انتخاب داشته باشید اما نگویید این فرد در ستاد بوده است.

عضو شورای شهر سنندج ادعا کرد: یکی از معاونان فنی دوره مدیریت شهری سابق شهرداری سنندج که از نیروهای فنی و استاد دانشگاه بوده، برکنار و اکنون برای کارشناس شهرداری حسن‌آباد سنندج گذاشته‌اند، یکی دیگر از معاونان شهرداری نیز برکنار و سه ماه خانه‌نشین و سپس ابلاغ کارشناس برای وی نیز صادر کرده‌اند، سؤال اینجاست چرا باید روند کار اینگونه باشد، مردم اینها را می‌بیند.

وی در مورد عدم واکنش اعضای شورا در قبال چنین  شیوه انتصاب افراد گفت: حتماً سؤال خواهیم کرد و قبلاً نیز به خود شهردار اعلام کرده‌‍‌ام که وقتی کسی را از مسئولیتی برکنار می‌کنید یا برای حوزه‌ای دیگر انتخابش کرده‌اید، همان روز به آن فرد ابلاغ بدهید، قرار نیست معاونان شهردار سابق معاون شهردار فعلی هم باشند، ما حق این انتخاب را به خود شهردار سپرده‌ایم اما معتقدیم وقتی فردی لیسانس برکنار می‌شود فرد دیگری با تجربه، توانمندی، تخصص و مدرک فوق‌لیسانس انتخاب شود نه فرد ضعیف‌تر، اینها یک آسیب است،

عضو شورای شهر سنندج ادامه داد: وقتی فردی کارپرداز است، اجازه بدهید کارپرداز بماند و از نیروهای فنی برای مسئولیت‌ها استفاده شود، مگر ما نیروی فنی و توانمند در شهرداری سنندج نداریم، حاضرم از بین ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ نفر نیروی شهرداری، ۲۰۰ تا ۳۰۰ نیروی فنی و توانمند را نام برده که می‌توانند شهردار مرکزی سنندج باشند و از همه این افراد بهتر عمل کنند.

رضایی اعلام کرد: حتماً جلسه طرح سؤال از شهردار سنندج با حضور اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

 

  • نویسنده : علی بیگی
  • منبع خبر : ایسنا