استاندار سلیمانیه از اعلام آمادگی برای استقبال از سرمایه‌گذاری ایرانیان در عراق خبر داد.

نگرش امروز _هه‌وال ابوبکر ظهر امروز برای مذاکره و همکاری جهت انجام طرح‌های اقتصادی با سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و اسماعیل زارعی‌کوشا استاندار کردستان وارد مرز باشماق این شهرستان شد

وی از همکاری برای هرگونه سرمایه‌گذاری ایرانیان در عراق خبر داد و اظهار داشت: با همراهی دو طرف می‌توان پروژه‌های بزرگ جدیدی انجام داد.

کمال حسینی، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های این سفر پرداخت و اظهار داشت: سفر هیئت عراقی در راستای تفاهمات قبلی استانداری با اقلیم کردستان عراق (سلیمانیه) است.

وی افزود: با توجه به اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران عراقی برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه، تلاش می‌کنیم برای ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک به تفاهم برسیم.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کردستان از اختصاص سه‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی مریوان برای ایجاد منطقه آزاد در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم در طرح جامع منطقه آزاد مریوان که در دست تدوین است، برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با عراق تفاهم‌نامه منعقد شود چراکه راهی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه هرچه بیشتر منطقه است.

حسینی خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری، آغازی برای اجرای طرح جامع در منطقه است که در راستای تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی در استان کردستان انجام خواهد شد.

  • نویسنده : علی بیگی
  • منبع خبر : تسنیم