استاندار کردستان گفت: دبیرخانه دائمی نوروز از روز جمعه(فردا) در سنندج آغاز بکار می‌کند و اقدام به تولید محتوا و برنامه در این زمینه خواهد کرد.

نگرش امروز – اسماعیل زارعی کوشا روز پنجشنبه در آیین جشن بین‌المللی نوروز در سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج اظهار داشت: به همت کسانی که برای برگزاری جشن نوروز اقدام کرده‌اند، از فردا و با ایجاد دبیرخانه دائمی نوروز، تولید محتوا خواهد شد تا از سال آینده این جشن با کیفیت بهتر و شکوه بیشتر به میزبانی سنندج برگزار شود.

وی از کمک‌های دبیر کمیسیون یونسکو در ایران برای واگذاری میزبانی جشن نوروز به کردستان تقدیر کرد و افزود: ۲۹ اسفند نیز در فضای باز همین ورزشگاه ۲۲ گولان، برنامه نوروز برگزار خواهد شد و میزبان مردم استان خواهیم بود.

استاندار کردستان حضور گسترده و پرشور مردم در جشن امروز را مایه مباهات و خرسندی دانست و یادآور شد: از اینکه برخی از شهروندان به دلیل محدودیت فضا، امکان حضور در مراسم را نداشتند، عذرخواهی می‌کنیم.

زارعی کوشا که با لباس کُردی در مراسم جشن نوروز حضور یافته بود، اظهار امیدواری کرد هر سال این آیین در کردستان برگزار شود و سنندج به میزبان دائمی نوروز جهانی تبدیل شود.

کاروان نوروزی اقوام ایرانی در قالب جشن جهانی نوروز که روز ۲۳ اسفند از باغ هنر تهران آغاز شده است، پس از گردش در شهرهای همدان و کرمانشاه روز پنجشنبه ۲۶ اسفند وارد سنندج شد.

کارناوال جشن نوروز متشکل از گروه‌های مختلف اقوام ایرانی و نمایندگان ۱۲ کشور جهان، امروز در پیاده راه فردوسی سنندج و خانه کرد به اجرای برنامه‌های متنوع و شادی نظیر هه‌لپرکی کُردی و دف نوازی پرداختند.

  • نویسنده : علی بیگی
  • منبع خبر : ایرنا