تولید و اشتغال‌آفرینی بسیار حیاتی و کلیدی است که امیدواریم در سال جدید این معضلات حل شود، تنها حلقه مفقوده ما مدیریت است، مدیریتی که به دور از رانت، رابطه و فامیل‌بازی باشد.

نگرش امروز – سید‌کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت مدیریت دانش‌بنیان به این معناست که کارهای کشور به افراد خبره سپرده شود تا در تولید، اقتصاد و معیشت مردم شاهد حل معضلات باشیم.

وی درباره تحقق شعار سال درباره تولید دانش‌بنیان، اظهار کرد: شعار سال شعاری است که در امتداد شعارهای مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته بود. چند سالی است که مقام معظم رهبری بر تولید، اقتصاد و معیشت مردم تأکید دارند و امسال نیز در تکمیل شعارهای سال قبل ادامه یافت.

او افزود: این نکته مهمی است که قبلاً دانشگاه‌ها به علم و دانش می‌پرداختند و تولید مسیر طبیعی خود را طی می‌کرد اما با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان اتصالی بین تولید، دانش، علم، صنعت و اقتصاد برقرار شد و شمار شرکت‌های دانش‌بنیان نیز با تلاش نخبگان و دانشجویان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ما در نانو پنجمین کشور دنیا هستیم و این پیشرفت نتیجه فعالیت‌های دانشگاهیان است، گفت: بیشترین مسئولیت بر عهده دولت است که تولیدات دانش‌بنیان را باید مدیریت کند. اخیراً رئیس‌جمهوری نیز درباره مدیریت دانش‌بنیان صحبت کردند که بسیار مهم است.

سجادی ادامه داد: کشور ما دارای نعمت‌های خدادادی بسیاری است؛ تنها حلقه مفقوده ما مدیریت است. مدیریتی که به دور از رانت، رابطه و فامیل‌بازی باشد و براساس شایسته‌سالاری، لیاقت، دانش، تجربه و ضدفساد بودن شکل بگیرد.

او تأکید کرد: مدیریت دانش بنیان به این معناست که کارهای کشور به افراد خبره سپرده شود تا در تولید افتصاد و معیشت مردم شاهد حل معضلات باشیم. در این دولت نیاز است که مدیریت دانش‌بنیان به صورت جدی پیگیری شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان خاطرنشان کرد: مدیران مناسب و شایسته باید انتخاب شوند و مدیرانی که هنوز از دولت قبل هستند و ضعیف هستند، باید تغییر کنند. اگر این کار صورت بگیرد، شعار سال مدنظر مقام معظم رهبری محقق خواهد شد. تولید و اشتغال‌آفرینی بسیار حیاتی و کلیدی است که امیدواریم در سال جدید این معضلات حل شود.