مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت ایران با هدف توسعه همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه‌های دو طرفه در خصوص رفع نیازهای آن شرکت با استفاده از ورق های خاص API از فولاد اکسین خوزستان بازدید کرد.

نگرش امروز – فرهاد احمدی مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت ایران با هدف توسعه همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه‌های دو طرفه در خصوص رفع نیازهای آن شرکت با استفاده از ورق های خاص API از فولاد اکسین خوزستان بازدید کرد.

وی ضمن تبریک عید نوروز و آغاز ماه رمضان گفت: حضور امروز ما در فولاد اکسین به دلیل نیازی که برای ورق های API محیط ترش داریم بوده، تا از کم و کیف تولید این ورق های خاص مطلع باشیم و اقداماتی که برای تولید آنها صورت می گیرد را از نزدیک شاهد باشیم.

احمدی افزود: قاعدتا هیئت مدیره و مدیر عامل و پرسنل و کارگران فولاداکسین زحمات زیادی کشیده اند تا خط تولید پیشرفته این شرکت با اقتدار سرپا باشد، بنابراین خیالمان راحت است جنس و محصولی که به دست ما می‌رسد از استاندارد بالایی برخوردار بوده و حتی از نمونه خارجی بهتر و با کیفیت تر می باشد.

وی تصریح کرد: به عنوان صنعتگر با روئیت فضای تولیدی اکسین در سال جدید دلگرم تر شدیم تا به عنوان بخشی از بدنه صنعت نفت کشور به دنبال داخلی سازی و بومی سازی نیازهای خود با استفاده از تولید محصولات ایرانی باشیم.

او در پایان اشاره کرد: در سال ۱۴۰۱ ما پروژه های بسیار بزرگی داریم و ۱۹۰ هزار تن ورق API برای این پروژها نیاز داریم، علاوه بر این ۱۶ و نیم میلیارد یورو پروژه پالایشگاهی تعریف کردیم که این نوید همکاری خوبی در بلندمدت با مجموعه فولاد اکسین و استفاده از محصولات متنوع آن خواهد بود.

در بخش دیگری از این بازدید امین آسیابان مدیرعامل فولاد اکسین ضمن تبریک سال نو و خوش آمد گویی به صنعتگران حوزه نفت گفت: خوشبختانه باتوجه به پتانسیل فولاد اکسین خوزستان، روند رو به رشدی را در بحث تولید و تنوع محصولات در این مجموعه تولیدی شاهد هستیم به طوری که در آغاز سال ۱۴۰۱ آماده همکاری همه جانبه با شرکتهای بزرگی از جمله شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت ایران هستیم، زیرا فلسفه وجودی فولاد اکسین رفع نیاز صنعت نفت و گاز بوده، بنابراین وظیفه خود می‌دانیم در راستای توسعه صنایع کشور با تولید ورقهای استراتژیک و با کیفیت اقدام نماییم.

وی افزود: ارتقای کیفیت محصولات از اولویت های مهم ماست و مسیری را که در پیش گرفته ایم فراتر از رقابت و اصلاً قابل قیاس با محصولات خارجی نخواهند بود.

آسیابان اضافه کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری مزین به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است، باید بتوانیم با دانش داخلی و تولید بیشتر، اشتغال زیادتری را در این بخش از کشور ایجاد کنیم.

این مدیر فولادی در پایان تصریح کرد:فولاد اکسین به عنوان سرباز صنعت فولاد و صنایع وابسته در سال ۱۴۰۱ به دنبال ایجاد اشتغال ۱۲۵٠ نفری با احداث پروژه فولاد سازی اکسین است و انشاالله با عنایتی که وزیر محترم تعاون، کار رفاه اجتماعی دارند، در سه چهار ماه آینده کلنگ آن زده می شود و بعد از ۳ سال به بهره‌برداری خواهد رسید، به عبارت دیگر راه اندازی این طرح نقطه بسیار روشنی در صنعت کشور است و در خاص ترین و منحصر به فرد ترین نقاط صنعت کشور نیز نیاز به واردات نخواهیم داشت.