مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از اجرای طرح آموزش رایگان مهارت‌های مختلف هنری در شش شهرستان کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته این استان خبر داد.

 نگرش امروز – به گزارش خبرنگار نگرش امروز، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، علی اصغر دریایی اظهار داشت: این اقدام در راستای شعار تحول و عدالت‌محوری دولت سیزدهم و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در شهرستان‌های منتخب سقز، بانه، سروآباد، دهگلان، قروه و مریوان به مناسبت عیدسعید فطر به مدت ۱۰ روز از طریق اداره‌های فرهنگ و ارشاد شهرستان و یا ثبت‌نام از طریق سامانه https://amoozesh.azmoonehonar.ir/ انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با بیان اینکه تمام برنامه‌های مرتبط با این طرح بدون دریافت هزینه و  رایگان است خاطرنشان کرد:  ثبت نام متقاضیان در ۳۰ رشته منتخب ویژه استان فراهم شده است.

وی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند یکی از رشته‌های پیشنهادی را از جدول دوره‌های آموزشی موجود در سامانه انتخاب کرده و در صورت عدم وجود رشته مورد نظر در انتهای جدول، با انتخاب گزینه سایر، رشته مورد نظر خود را ثبت کنند.

دریایی با بیان اینکه برنامه آموزشی بر اساس نوع رشته و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین)است گفت: برای استفاده از تمام امکانات سایت، از آخرین نسخه مرورگرهای گوگل کروم یا فایرفاکس استفاده شود.

  • نویسنده : علی بیگی