رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه سند مناطق آزاد کشور صادر می‌شود گفت: مدیرانی که در بحث صدور سند سنگ‌اندازی می‌کنند با افراد سودجو هم دست هستند.

نگرش امروز — حسن بابایی ظهر امروز در جلسه حفظ حقوق بیت‌المال که در اداره کل دادگستری استان کردستان برگزار شد اظهار داشت: برای نخستین بار سند مناطق آزاد در منطقه آزاد کیش هفته گذشته صادر شده و در آینده نیز سند سایر مناطق آزاد کشور صادر خواهد شد.

وی افزود: حدنگاری و صدور سند به نوعی خدمت به مردم در راستای کاهش اختلافات در جامعه است لذا تفسیر ما باید در مبنای قانونی باشد.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه خرد شدن اراضی، عواقبی همچون ساخت و ساز نامتعارف و حاشیه‌نشینی را به دنبال دارد تصریح کرد: برای تثبیت امور ارضی در استان باید همدلی بیشتری وجود داشته باشد.

وی عنوان کرد: در طرح‌های تفصیلی شهری هیچ ساز و کار مناسبی برای اراضی ملی وجود ندارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر اینکه در جاهایی که معارضی وجود ندارد باید در صدور سند تسهیل‌گری شود، عنوان کرد: هر جا که مسئولانی در شهرستان‌ها ترک فعلی را انجام می‌دهند باید برکنار شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید در استان کردستان به ویژه بافت حاشیه‌ای و روستاها سند صادر شود، گفت: مدیرانی که در بحث صدور سند سنگ اندازی می‌کنند با افراد سودجو هم دست هستند.

بابایی یادآور شد: برای جزایز چهارده‌گانه خلیج فارس، دریاچه ارومیه، دریاچه زریبار، رودخانه‌ها و تمامی منابع طبیعی کشور حدنگاری شده و سنددار شده‌اند.

 

  • نویسنده : علی بیگی